Gólzáporos győzelem Érden

44-13-ra győzte le a magyar női válogatott Finnország csapatát a 2016-os EB selejtező utolsó mérkőzésén, ezzel első helyen zárta csoportját.

Szerkesztve: 2016.06.05.

EB selejtező, 5.csoport, 6.forduló

Magyarország-Finnország, Érd, 44-13 (21-5)

• gólszerzők: Zácsik 4, Schatzl 3, Triscsuk 4, Szucsánszki 2, Kovacsics 5, Klivinyi 4, Szekeres 1, Kovács 5, Orbán 3, Erdősi 3, Lukács 7 illetve Hilli 2, Lindholm 3, Cainberg 5, Rehnberg 1, Holopainen 1, Kulju 1
  • percről percre:

A mérkőzés alakulása:

Már az első félidőben hatalmas erőfölényt mutatott a magyar női válogatott a 2016-os Európa Bajnokság idei utolsó selejtező mérkőzésén Finnország válogatottja ellen. A fehérmezes hazai csapat majdnem az összes támadásából gólt szerzett, mig a vendégek első találatára a 15.percig kellett várni. (9-1) A magyar válogatott két kapitánya pedig teljesen új játékossort küldött a pályára, akik ugyanott folytatták, ahol társaik befejezték. A szünetre 21-5-ös eredménnyel vonultak a csapatok. A játék képe a második félidőben sem változott, könnyed győzelmet aratott a magyar csapat. (44-13)